Daha önce farklı bir firmaya halılarımı yıkattım 1 hafta sonra yine kirli gözüküyor neden?

Nedeni şu; Hipo ve kuyu suyu kullanıyor olmaları, Hipo kimyasal bir ürün ve ham maddedir ayrıca kanserojen madde renk açıcı olduğundan yüzeysel temizlik yapar ve 1 hafta sonra kullanılmadığı halde kirlenir! Bu yüzden aradığınız firmaların doğal bitkisel şampuanlar ve şebeke suyu kullandıklarından emin olun!

Halılarımı neden poşetten çıkarmalıyım?

Poşet halılarınızı yıkandıktan sonra el değmemesi, temizliğini koruma ve taşıma amaçlıdır, herhangi bir halı yıkama firmasından gelen halılarınızı kesinlikle 12 saatten fazla posette muhafaza etmeyiniz aksi takdirde halılarınızda koku küfe neden olacaktır çünkü poşet içindeki havayı hapsettiğinde havayı neme dönüştürür buda halınızı nemli konumuna getiririr!

Halılar neden sıcak suda yıkanmaz?

Sıcak su; halıların ipliğini çözer, naylon karışım iplerin çekimine yol açar ve halı arka 2 uc kıvrımlı bölümlerin yapışkanı çözer!

Lekeler çıkmamış veya çıkmış ama gölge gibi duruyor?

En basit lekeler bile uzun süre halıda kalırsa kalıcı lekeye döner! Leke çıktı ama gölge gibi duruyor bunun nedeni şu; leke çıkarıcı ürünler orantılı ve ölçekli uygulama yapılır fazlası tek seferde (yıkamada) halıyı bozar ve yakar bu yüzden 2. Yıkamada tamamen gölgelikten eser kalmaz!

Halılarımın arkasına neden etiket ve zımba teli vuruluyor?

Her müşteriye ait kayıt yapılır müşteri no ve her siparişte sipariş no yazar fişte ve bu numara etikete yazılır halı adeti dahil olarak hangi halıların kime ait olduğunu bilmek için!